Přízemní ozon – prospěšný či nežádouci?1 min čtení

Přízemní ozon – prospěšný či nežádouci?1 min čtení

Často slyšíme o ozonové díře a nutnosti jejího zacelení, proto může být informace o nebezpečí v důsledku vysokých koncentrací ozonu matoucí. Jak to tedy skutečně s ozonem je?

Ozon, tedy molekula sestávající z tří atomů kyslíku, je velmi zajímavou látkou z pohledu jejího vlivu na lidské zdraví. Na jednu stranu totiž je jeho přítomnost velmi žádoucí, na straně druhé nikoliv. Zásadní rozdíl je v tom, v jaké vrstvě atmosféry se tato látka nachází.

Kompletní informace o této infografice včetně autorů, recenzentů, klíčových slov, textu infografiky a infografiky ke stažení ve vysoké kvalitě, a to jak v češtině, tak v angličtině, najdete na stránce této infografiky.

Kompletní seznam všech dostupných infografik najdete na stránce Infografik (též v hlavním menu).

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář