VIDEO: Skenovací elektronový mikroskop ve službách ČHMÚ1 min čtení

VIDEO: Skenovací elektronový mikroskop ve službách ČHMÚ1 min čtení

V tomto videu si krátce představíme, jak a k čemu se na ČHMÚ Brno používá skenovací elektronový mikroskop.

Oddělení kvality ovzduší na ČHMÚ Brno je jediným pracovištěm ČHMÚ, které vlastní a používá skenovací elektronový mikroskop. Moderní zařízení od společnosti TESCAN je využíváno k analýze částic v ovzduší. Umožňuje získat jedinečné informace, které konvenčními metodami zjistit nelze a pomoci tak zejména při identifikaci zdrojů znečišťování ovzduší.

V níže uvedeném videu (v české a anglické verzi) uvidíte i samotné zařízení v akci.

Více informací najdete v článku zde či v infografice zde.

Česká verze

 

Anglická verze

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář