Hodina Země1 min čtení

Hodina Země1 min čtení

Hodina Země je každoroční akcí založenou Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). Snahou je zvýšit povědomí veřejnosti o klimatických změnách. Akce spočívá ve vypínání osvětlení různých památek, osvětlení podniků, veřejných institucí, ale i domácností. Letos bude hodina Země 28. 3. od 20:30 místního času. 

Mapu účastníků v České republice najdete na https://www.veronica.cz/hodinazeme/. První ročník se uskutečnil v roce 2007 v australském Sydney, kde se zhasla například slavná budova opery.

Česká republika se poprvé do akce zapojila v roce 2010.  V Praze se letos ponoří do tmy například Karlův most, Staroměstská radnice, Klementinum, Rudolfinum nebo Stavovské divadlo. V Brně to bude například budova Nové radnice, hrad Špilberk nebo obelisk v Denisových sadech. V Ostravě ztmavne radniční věž nebo například most Miloše Sýkory, v Pardubicích například slavnostní osvětlení zámku a městského divadla nebo osvětlení hlavní městské ulice Třída Míru.

Zapojte se také, 28. března, od 20:30 do 21:30.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

1 komentář u “Hodina Země

Napsat komentář