Emise CO2 a ostatních skleníkových plynů1 min čtení

Emise CO2 a ostatních skleníkových plynů1 min čtení

Kolik vyprodukují jednotlivé země CO2 a dalších skleníkových plynů? Jak se tento podíl měnil v historii? Kdo produkuje nejvíc a kdo vyprodukoval nejvíce v historii? Jak vypadá situace při zvážení importu a exportu? Jak vypadá situace při srovnání s hrubým domácím produktem? Jak se budou emise vyvíjet podle modelů v budoucnu? To vše zjistíte na naší nové stránce s komplexní analýzou emisí skleníkových plynů – text je doplněn řadou interaktivních grafů, map s časovou osou a mnoho dalšího, v budoucnu budeme tyto údaje dále rozšiřovat a aktualizovat.

 

Ukaž stránku

 

Kapitoly:

1. Globální teplota vzduchu
2. CO2 koncentrace
3. CO2 emise podle regionu
4. Emise CO2 na obyvatele
5. Emise CO2 podle zemí (absolutní hodnoty)
6. Podíl zemí na celkových CO2 emisích
7. Kumulativní emise CO2 podle zemí
8. Vliv importu a exportu
9. Emise CO2 podle paliva
10. CO2 emise podle sektoru
11. Emise CO2 na osobu ku hrubému domácímu produktu (GDP) na osobu
12. Ostatní skleníkové plyny
13. Budoucí vývoj
14. Zdroje dat

 

Odkaz na stránku jsme také přidali do sekce Meteorologie a klimatologie v menu nahoře.

 

 

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

1 komentář u “Emise CO2 a ostatních skleníkových plynů

  1. Hezké materiály. Víme, co se děje, ale nevíme, jak si pomoct. Je řada zakázaných témat. Například dopady válek a dopady migrace na globální oteplování. To mohou probírat pouze důchodci, protože pracujícím by hrozila ztráta zaměstnání. Je řada erudovaných odborníků, kteří umí ukázat cestu ven konkrétními kroky, ale nikdo je nevyslyší. Včera jsem se zeptal sám sebe, koho zastupují čeští úředníci v Bruselu. Odpověděl jsem si, že své sponzory. Tož asi tak.

Napsat komentář