Nová interaktivní aplikace – poznávání řek. Aneb naučme se řeky v ČR.2 min čtení

Nová interaktivní aplikace – poznávání řek. Aneb naučme se řeky v ČR.2 min čtení

V minulosti jste si zde mohli zkusit několik kvízů, které se zaměřovali na poznávání řek v ČR. Rozhodli jsme se proto tento koncept rozpracovat a nabídnout zajímavou, unikátní a užitečnou aplikaci na poznávání řek v naší zemi, včetně režimu učení, testování a nechybí ani diplom.

V aplikaci najdete celkem 295 toků v České republice. Ty jsou navíc roztříděny podle obtížnosti (tento parametr je do jisté míry subjektivní, jedná se o naše subjektivní hodnocení) od 1 (nejlehčí) po 5 (nejobtížnější) a podle regionu v ČR.

Aplikace je rozdělena na dvě části:

  • režim učení – v tomto režimu si můžete zobrazit jakoukoliv řeku, která se dynamicky vykreslí do mapy, postupně od pramene k ústí. Pokud si vyberete jen konkrétní obtížnost v kombinaci s konkrétním regionem, tato volba se odrazí ve výběru řek k zobrazení.
  • režim testování – zvolte si počet otázek, obtížnost a region (vše či vybrané) a můžete se nechat vyzkoušet. Na závěr dostanete PDF diplom s procentuální úspěšností a zobrazením chyb a správných odpovědí.

Doufáme, že se Vám bude tato nová aplikace líbit a bude pro Vás užitečná. Sami si teď můžete vytvořit libovolné množství kvízů s náhodnými otázkami a odpověďmi. Ačkoliv je aplikace funkční i na mobilních telefonech, doporučujeme využití velkého monitoru, jelikož je zobrazení mapy na malém displeji obtížnější.

 

Vstup do aplikace 

Odkaz nově najdete také v hlavním menu nahoře v sekci Hydrologie.

 

Autoři:

  • Jáchym Brzezina – námět, aplikace
  • Boleslav Bárta, Jana Matulová – příprava dat a podkladů

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

3 komentáře u “Nová interaktivní aplikace – poznávání řek. Aneb naučme se řeky v ČR.

  1. Aplikace se mi moc líbí. Jen jsem byl trochu v šoku když mi v rámci testu byla nabídnuta možnost – Hamerský potok pravostranný přítok Vydry s měkkým i po V, ale chápu, že teprve vychytáváte chyby. Tak to prosím opravte, jinak je to moc fajn 🙂

Napsat komentář