Kvíz: Klima ve městech1 min čtení

Kvíz: Klima ve městech1 min čtení

V tomto kvízu si můžete zkusit své znalosti o podnebí v některých světových městech.

V kvízu na Vás čeká 10 otázek se čtyřmi možnými odpověďmi.

 

Zdroj dat: WMO

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

1 komentář u “Kvíz: Klima ve městech

  1. Dobrý den,
    váš kvíz mě nutí k reakci. Klima v jiných městech mě vcelku nezajímá. Co mě ovšem zajímá, je počasí resp. kvalitní předpověď počasí v Brně Žabovřeskách, když už žiji kousek od vašeho ústavu. S tím je ovšem problém. Když už pátrám po takové předpovědi, většinou se jí doberu jinde než u vás. A vůbec nejveselejší je předpověď srážek, která často začne 24 hod. předem na 6 mm, aby v příslušném dní skončila na nule. Takže jediná jistota kterou získám je, že počasí bude.

Napsat komentář