V druhé polovině listopadu se v hlavním sále brněnského planetária uskutečnil unikátní cyklus přednášek zaměřených na kvalitu ovzduší pro veřejnost. Celkem na akci zaznělo 18 přednášek od 7 přednášejících z 6 různých odborných organizací. Svým rozsahem a zaměřením se jednalo o výjimečnou akci, protože byla zaměřena na širokou veřejnost a obsahovala informace jak obecné, tak praktického charakteru a předcházelo jí takřka 6 měsíců plánování. Celá akce byla zároveň nahrávána na video a vy máte nyní možnost se kdykoliv na kteroukoliv přednášku podívat znovu na webu celé akce nebo si ji zde stáhnout v PDF formátu.
V průběhu tří večerů bylo předneseno celkem 18 přednášek od 7 přednášejících. Čistý čas přednášek byl 372 minut a vy si nyní můžete v klidu kteroukoliv přednášku přehrát zvlášť či pustit celý večer. Zároveň jsou na stránkách k dispozici všechny přednášky v PDF formátu, tak jak byly představeny na samotné akci a na videích. Některé části byly zaměřeny na kvalitu ovzduší obecně, některé na praktické ukázky měření a projektů, nechyběly ani aktuality o stavu ovzduší v posledním roce v Brně, Jihomoravském kraji, České republice i Evropě.
Pokud jste tedy neměli možnost se zúčastnit, ale dané téma vás zajímá nebo si jen chcete určitou část pustit znovu, máte nyní možnost učinit tak na internetových stránkách celé akce:
https://www.ovzdusi.cz/hvezdarna
Věříme, že se Vám přednášky líbily a uvítáme jakékoliv komentáře buď tady u příspěvku, nebo na Facebooku na https://www.facebook.com/ovzdusi/.
Zároveň bych chtěl poděkovat všem zúčastněným, ale také účinkujícím, jmenovitě Martinu Vaněčkovi a Radku Kronovetovi ze Statutárního města Brna, Tomáši Helánovi z Krajského úřadu Jihomoravského kraje, Romanu Prokešovi a Ondřeji Mikešovi z RECETOX MUNI, Jakubu Buckovi z Bucek s. r. o. a Romanu Ličbinskému z Centra dopravního výzkumu. Dík patří také řediteli a pracovníkům Hvězdárny a planetária Brno, jmenovitě především řediteli, panu Jiřímu Duškovi a panu Romanu Pončovi za technickou podporu.
vedoucí oddělení kvality ovzduší
Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.
Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.
Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.
Nejnovější od autora
- Meteorologie & klimatologie23.6.2024Množství srážek v dubnu 2024 – Jihomoravský kraj, Zlínský kraj a Kraj Vysočina
- Meteorologie & klimatologie23.6.2024Teplota vzduchu v dubnu 2024 – Jihomoravský kraj, Zlínský kraj a Kraj Vysočina
- Meteorologie & klimatologie23.6.2024Množství srážek v březnu 2024 – Jihomoravský kraj, Zlínský kraj a Kraj Vysočina
- Meteorologie & klimatologie23.6.2024Teplota vzduchu v březnu 2024 – Jihomoravský kraj, Zlínský kraj a Kraj Vysočina