Přednášky o kvalitě ovzduší – prezentace a videa2 min čtení

Přednášky o kvalitě ovzduší – prezentace a videa2 min čtení

V druhé polovině listopadu se v hlavním sále brněnského planetária uskutečnil unikátní cyklus přednášek zaměřených na kvalitu ovzduší pro veřejnost. Celkem na akci zaznělo 18 přednášek od 7 přednášejících z 6 různých odborných organizací. Svým rozsahem a zaměřením se jednalo o výjimečnou akci, protože byla zaměřena na širokou veřejnost a obsahovala informace jak obecné, tak praktického charakteru a předcházelo jí takřka 6 měsíců plánování. Celá akce byla zároveň nahrávána na video a vy máte nyní možnost se kdykoliv na kteroukoliv přednášku podívat znovu na webu celé akce nebo si ji zde stáhnout v PDF formátu.

V průběhu tří večerů bylo předneseno celkem 18 přednášek od 7 přednášejících. Čistý čas přednášek byl 372 minut a vy si nyní můžete v klidu kteroukoliv přednášku přehrát zvlášť či pustit celý večer. Zároveň jsou na stránkách k dispozici všechny přednášky v PDF formátu, tak jak byly představeny na samotné akci a na videích. Některé části byly zaměřeny na kvalitu ovzduší obecně, některé na praktické ukázky měření a projektů, nechyběly ani aktuality o stavu ovzduší v posledním roce v Brně, Jihomoravském kraji, České republice i Evropě.

Pokud jste tedy neměli možnost se zúčastnit, ale dané téma vás zajímá nebo si jen chcete určitou část pustit znovu, máte nyní možnost učinit tak na internetových stránkách celé akce:

https://www.ovzdusi.cz/hvezdarna

Všechny přednášky nahrané ve Full HD kvalitě se slajdy na webu ovzdusi.cz/hvezdarna

 

Všechny přednášky v PDF formátu na webu ovzdusi.cz/hvezdarna

 

Věříme, že se Vám přednášky líbily a uvítáme jakékoliv komentáře buď tady u příspěvku, nebo na Facebooku na https://www.facebook.com/ovzdusi/.

Zároveň bych chtěl poděkovat všem zúčastněným, ale také účinkujícím, jmenovitě Martinu Vaněčkovi a Radku Kronovetovi ze Statutárního města Brna, Tomáši Helánovi z Krajského úřadu Jihomoravského kraje, Romanu Prokešovi a Ondřeji Mikešovi z RECETOX MUNI, Jakubu Buckovi z Bucek s. r. o. a Romanu Ličbinskému z Centra dopravního výzkumu. Dík patří také řediteli a pracovníkům Hvězdárny a planetária Brno, jmenovitě především řediteli, panu Jiřímu Duškovi a panu Romanu Pončovi za technickou podporu.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář