Mýty a fakta o počasí, vodě a ovzduší – nová kniha z nakladatelství ČHMÚ1 min čtení

Mýty a fakta o počasí, vodě a ovzduší – nová kniha z nakladatelství ČHMÚ1 min čtení

V nakladatelství ČHMÚ právě vychází nová populárně naučná publikace s názvem Mýty a fakta o počasí, vodě a ovzduší. Knížka se snaží čtenářům zajímavou a srozumitelnou formou přiblížit nejčastější dezinformace a špatně interpretovaná témata v oboru meteorologie, klimatologie, hydrologie a kvality ovzduší. Hlavními autory publikace jsou pracovníci brněnské pobočky ČHMÚ, na knize se však podíleli i další zaměstnanci. 

Cílem této publikace je stručnou a srozumitelnou formou uvést skutečná fakta a danou problematiku vysvětlit. Snahou nebylo poskytnout vyčerpávající a vysoce odborné odpovědi na dílčí otázky, ale naopak podat informace tak, aby nevyžadovaly hluboké odborné znalosti. Myslíte, že elektromobily mají nulové emise či že nejhorší je kvalita ovzduší ve městech? Kouří se od pusy pouze, pokud je teplota pod bodem mrazu? Domníváte se, že je nemožné, aby tekla voda z nižších poloh do vyšších? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších naleznete v této publikaci.

Téměř sto různých témat dali autoři dohromady na základě vlastních zkušeností získaných při komunikaci s veřejností. Pevně věříme, že Vás publikace zaujme a třeba i překvapí.

Některé z otázek, na které v knize zjistíte odpovědi, najdete v infografice níže.

Knihu můžete objednávat na emailu nakladatelstvi@chmi.cz.

 

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář