Jedna z infografik vytvořených v rámci popularizace konceptu BORA, který si klade za cíl především přesněji určit původ znečištění ovzduší na Ostravsku.
V této páté infografice se dozvíte zejména to, jaký je rozdíl mezi transportním a receptorovým modelem a jaké jsou výhody a nevýhody obou typů.
Infografiky byly vytvořeny ve spolupráci s ostravskou pobočkou ČHMÚ – konkrétně pak hlavním koordinátorem BORA Radimem Seibertem, vedoucí oddělení kvality ovzduší ČHMÚ Ostrava Blankou Krejčí a dále také experty kvality ovzduší z ostravské pobočky ČHMÚ Vladimírou Volnou a Danielem Hladkým.
Kompletní informace o této infografice včetně autorů, recenzentů, klíčových slov, textu infografiky a infografiky ke stažení ve vysoké kvalitě najdete na stránce této infografiky.
Kompletní seznam všech dostupných infografik najdete na stránce Infografik (též v hlavním menu).
vedoucí oddělení kvality ovzduší
Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.
Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.
Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.
Nejnovější od autora
Kvíz25.8.2023Kvíz – meteorologické termíny
Hydrologie15.8.2023Hydrologická situace povrchových vod na pobočce Brno – červenec 2023
Hydrologie15.7.2023Hydrologická situace povrchových vod na pobočce Brno – červen 2023
Meteorologie & klimatologie15.7.2023Teplota vzduchu v červnu 2023 – Jihomoravský kraj, Zlínský kraj a Kraj Vysočina