Infografiky nyní přehledně a na jednom místě, včetně nových funkcí2 min čtení

Infografiky nyní přehledně a na jednom místě, včetně nových funkcí2 min čtení

Před zhruba rokem jsme zveřejnili anketu, co je Vašim preferovaným výstupem. V anketě jasně zvítězily infografiky – moderní, přehledný a názorný způsob prezentování informací. Připravili jsme si tedy zbrusu novou stránku věnovanou pouze infografikám. Co zde najdete a co připravujeme?

Infografiky jsme Vám zde na blogu ukazovali již vícekrát. Od začátku se těšily vysoké popularitě, kdy si je hned začala přebírat nejpopulárnější česká media, včetně například České televize, magistráty, vzdělávací platformy řady škol a univerzit, ale jako inspirace byly prezentovány i na českých stránkách věnovaných infografikám.

Rozhodli jsme se proto nabízet Vám je v přehledné formě – s možností stažení ve vysoké kvalitě, zařazením podle kategorií, možností vyhledávat a pro například novináře bude jistě atraktivní funkce “textového obsahu”, kdy text v infografice je k dispozici i jako klasický text, který lze snadno zkopírovat či použít dále. U každé je také definován autor a datum vydání.

Všechny infografiky jsou vytvářeny ve stejném grafickém stylu, aby byly na první pohled jasně identifikovatelné a lépe se Vám v nich orientovalo.

Do budoucna pak plánujeme výrazné rozšiřování této stránky a následné filtrování a lepší způsob organizace.

Novou stránku naleznete nejen na odkazu níže, ale nově také v hlavním menu blogu, hned vedle sekce Vzdělávání.

Na tvorbě obsahu se v tomto případě podílí lidé napříč různými obory, specialisté na různá témata.

Nová stránka infografik

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář