Vyšla nová publikace “Znečištění ovzduší na území České republiky v roce 2019”1 min čtení

Vyšla nová publikace “Znečištění ovzduší na území České republiky v roce 2019”1 min čtení

Dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav každoročně vydávanou publikaci o kvalitě ovzduší „Znečištění ovzduší na území České republiky v roce 2019” (ročenku), která detailně popisuje stav a vývoj znečištění ovzduší i informace o emisích a emisních zdrojích pro rok 2019 v České republice.
Na tvorbě publikace se podílela řada autorů z řad pracovníků ČHMÚ z různých pracovišť a oddělení.
Publikace je celá k dispozici zdarma ve formátu PDF zde. Zároveň si na tomto odkazu můžete zobrazit ročenky z předchozích let zpětně, a to až do roku 1996.
Operativní zhodnocení roku 2019 jsme Vám zde na blogu přinesli už v lednu tohoto roku, to však vycházelo z nekompletně verifikovaných dat a zároveň mělo charakter spíše orientačních výsledků formou inforgrafik a grafů.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář