Nová aplikace pro srovnání emisí různých kotlů a typů paliv1 min čtení

Nová aplikace pro srovnání emisí různých kotlů a typů paliv1 min čtení

Má výměna starého kotle na pevná paliva za nový skutečně vliv na kvalitu ovzduší? Jak se liší množství emisí znečišťujících látek, pokud změnu provedu? Mají kotlíkové dotace význam?

Problém znečišťování ovzduší v souvislosti s lokálním vytápěním domácností zde zmiňujeme často. Jedná se o nejproblematičtější zdroj znečišťování České republiky. Abychom ilustrovali vliv výměny kotle čísly, vytvořili jsme aplikaci, ve které si pouze vyberete kotel a palivo před a po výměně a zobrazí se vám rozdíl průměrných emisí daného kotle a paliva a procentuální rozdíl množství emisí. Srovnejte si například emise prohořívacího kotle na hnědé uhlí a plynový kotel a možná Vás překvapí jak obrovský rozdíl mezi oběma kotli je. I to je příčinou tzv. kotlíkových dotací Ministerstva životního prostředí, které mají právě přechod na nový kotel finančně usnadnit.

 

Vstup do aplikace

 

Aplikaci také nově najdete v hlavním menu nahoře v sekci Kvalita ovzduší.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář