Březen 2020 v krajích Jihomoravský a Vysočina3 min čtení

Březen 2020 v krajích Jihomoravský a Vysočina3 min čtení

Teplotně i srážkově byl březen 2020 v Jihomoravském kraji normální. To stejné lze říci o Kraji Vysočina.

Měsíční průměr teploty vzduchu pro Jihomoravský kraj byl 5,2 °C, což představuje odchylku + 1,3 °C od normálu a měsíc je hodnocen jako teplotně normální.

Nejvyšší průměrná měsíční teplota vzduchu 6,5 °C byla naměřena na stanici Dyjákovice (okr. Znojmo). Další v pořadí byly stanice Lednice (okr. Břeclav) s hodnotou 6,2 °C a stanice Brno s hodnotou 6,1 °C.

Nejnižší měsíční průměrná teplota vzduchu 4,9 °C byla zaznamenána na stanici Nemochovice (okr. Vyškov). Před ní je stanice Tišnov (okr. Brno-venkov) s hodnotou 5 °C a stanice Troubsko s hodnotou 5,3 °C (okr. Brno-venkov).

Nejvyšší maximální teplota vzduchu 21,4 °C byla zaznamenána 12. března na stanici Brod nad Dyjí (okr. Břeclav).

Nejnižší minimální teplota vzduchu -8,3 °C byla zaznamenána 25. března na stanici Strážnice (okr. Hodonín).

Měsíční úhrn srážek pro Jihomoravský kraj byl 23,6 mm, což představuje 66,5 % normálu a měsíc je hodnocen jako srážkově normální.

Nejvyšší měsíční srážkové úhrny byly tyto: stanice Stvolová 37,2 mm (okr. Blansko), Knínice u Boskovic 36,3 mm (okr. Blansko) a Letovice 34,9 mm (okr. Blansko).

Nejnižší měsíční srážkový úhrn 10,6 mm byl zaznamenán na stanici Lanžhot (okr. Břeclav), před ní jsou stanice Židlochovice s hodnotou 13,2 mm (okr. Brno-venkov) a Bučovice s hodnotou 14,8 mm (okr. Vyškov).

Nejvyšší denní úhrn srážek 18,7 mm byl zaznamenán 1. března na stanici Bzenec (okr. Hodonín).

————————————————————————————————————————–

Měsíční průměr teploty vzduchu pro kraj Vysočina byl 3,6 °C, což představuje odchylku +1,4 °C od normálu a měsíc je hodnocen jako teplotně normální.

Nejvyšší průměrná měsíční teplota vzduchu 5,1 °C byla naměřena na stanici Dukovany (okr. Třebíč). Další v pořadí byly stanice Sedlec (okr. Třebíč) s hodnotou 4,6 °C a Moravské Budějovice s hodnotou 4,5 °C (okr. Třebíč).

Nejnižší průměrná měsíční teplota 3 °C byla zaznamenána na stanici Nový Rychnov (okr. Pelhřimov). Před ní jsou stanice Černovice (okr. Pelhřimov) a stanice Vatín (okr. Žďár nad Sázavou) shodně s hodnotou 3,3 °C.

Nejvyšší maximální teplota vzduchu 19,3 °C byla zaznamenána 20. března shodně na stanici Libice nad Doubravou (okr. Havlíčkův Brod) a na stanici Havlíčkův Brod.

Nejnižší minimální teplota vzduchu -8,7 °C byla zaznamenána dne 23. března na stanici Jihlava.

Měsíční úhrn srážek pro kraj Vysočina byl 33,6 mm, což představuje 68,8 % normálu a měsíc je hodnocen jako srážkově normální.

Nejvyšší měsíční srážkový úhrn 66,4 mm byl naměřen na stanici Krucemburk (okr. Havlíčkův Brod). Následuje stanice Ledeč nad Sázavou (okr. Havlíčkův Brod) s hodnotou 53,5 mm a stanice Habry s hodnotou 49,2 mm (okr. Havlíčkův Brod).

Nejnižší měsíční srážkový úhrn 15,5 mm byl zaznamenán na stanici Stěměchy (okr. Třebíč) před ní je stanice Jemnice (okr. Třebíč) s hodnotou 15,8 mm a stanice Láz s hodnotou 15,9 mm (okr. Třebíč).

Nejvyšší denní úhrn srážek 20,8 mm byl zaznamenán 11. března na stanici Libice nad Doubravou (okr. Havlíčkův Brod).

Sdílet

Napsat komentář