Vzdělávací materiály2 min čtení

Vzdělávací materiály2 min čtení

Rozhodli jsme se pro Vás připravit zbrusu novou stránku s články vzdělávacího charakteru. Na této stránce najdete jak příspěvky z blogu nadčasového a vzdělávacího charakteru, tak příspěvky psané na míru pro tuto rubriku. Příspěvky jsou členěny podle tématiky, je možné jimi filtrovat, vyhledávat, seřazovat podle různých kritérií.

Odkaz na stránku najdete nově také v hlavním menu v horní části každé stránky.

PŘEJÍT ROVNOU NA VZDĚLÁVACÍ MATERIÁLY

Příspěvky jsou rozděleny do kategorií meteorologie a klimatologie, hydrologie, kvalita ovzduší a různé. U každého příspěvku najdete jeho název, autora/autory, datum publikace/poslední úpravy a typ materiálu.

Typy:

text
foto
video
infografika
kvíz
rozhovor
grafy
časová osa

Jeden příspěvek může být zařazen současně do více kategorií. V tuto chvíli zde najdete některé již dříve publikované příspěvky, které mají nadčasový charakter. Nenajdete zde například články popisující aktuální situaci či předchozí rok. Naopak články, které popisují obecné pojmy a věci zde jsou, stejně jako nadčasové kvízy či rozhovory. Nechceme, aby například 2 roky starý text o konkrétní tématice, která je obecného rázu, zapadl někde vzadu.

Stejně tak budeme přidávat vzdělávací články, napsané přímo na míru této rubrice (poznáte je podle nového loga vzdělávacího programu – sovičky se symbolem Slunce místo očí). V budoucnu bychom také chtěli materiály utřídit do ucelené podoby a vytvořit z nich kurzy s přednastaveným průchodem konkrétních příspěvků v konkrétním pořadí.

Doufáme, že se Vám nová rubrika bude líbit a že Vám bude i užitečná.

 

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář