Typy srážek1 min čtení

Typy srážek1 min čtení

Zorientovat se v různých typech srážek může být někdy velmi obtížné a stejně tak není vždy možné určit, o jaký typ se jedná. Přinášíme Vám přehled typů srážek, se kterými se můžete v meteorologické terminologii setkat.

Rozdíl mezi deštěm, sněžením či kroupami je poměrně jasný. Existuje však celá řada dalších konkrétních typů srážek a to jak pevných, kapalných, tak jejich kombinace.

Rovněž můžeme srážky dělit podle délky trvání.

Celou problematiku shrnuje naše nová infografika.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

2 komentáře u “Typy srážek

  1. Dobrý den, odpovídá Vaš tabulka o typech srážek nějaké standardizaci, navazuje nějak na mezinárodní označení, Anglie nebo Belgie jsou známy mnoha označeními pro různé typy deště, korespondují Vaše označení s nějakým mezinárodním standardem, nebo jak dlouho již platí.

    • Hezký den,
      toto vychází z našich standardních materiálů pro pozorovatele. Myslím si spíše, že si toto každá země řeší po svém. Záleží asi i hodně na místních podmínkách a některé typy by byly pro některé země irelevantní a naopak.

Napsat komentář