Ciara / Sabine1 min čtení

Ciara / Sabine1 min čtení

Přes naše území se dnes přehnal orkán Ciara/Sabine. Naše nová infografika ukazuje některé zajímavosti a fakta s tímto orkánem spojená.

Věděli jste například, proč je někde uváděno orkán Ciara a jinde Sabine? Britská Met Office pojmenovala orkán Ciara, v Německu však jsou jména tlakovým nížím přidělována tak, že si můžete určitou níži/výši koupit za přibližně 300 EUR a následně po vás bude pojmenována. A právě v případě této níže bylo vybráno jméno po jisté Sabine Kaufmann.

Zajímavý je také nový rekordní čas podzvukového letounu z New Yorku do Londýna. Letadlo bylo výrazně zrychlováno silným větrem směrem k Evropě a místy dosahovalo rychlosti nad 1300 km/h.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář