Jaký byl rok 2019? Infografika v podobě mapy od NOAA v upravené verzi pro ČR.1 min čtení

Jaký byl rok 2019? Infografika v podobě mapy od NOAA v upravené verzi pro ČR.1 min čtení

Mapa vychází z podkladů NOAA a Světové meteorologické organizace (WMO). Vám ji nabízíme v upravené verzi, tedy česky a se zahrnutím České republiky.

Pokud bychom měli z této mapy udělat určité závěry, pak lze říci, že:

  • jsou poslední roky jednoznačně nejteplejší v historii měření
  • zvyšuje se intenzita a počet bouří, hurikánů, tajfunů a cyklon
  • zmenšuje se rozsah arktických i antarktických ledovců

Vše spolu navzájem souvisí, globální klima je obrovský a neskutečně komplexní systém a jeho drobné narušení v jednom bodě může mít různé dopady. Nebudeme teď polemizovat o tom, na kolik je toto vše dáno lidskou činností.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář