Rok 2019 – shrnutí2 min čtení

Rok 2019 – shrnutí2 min čtení

Máme za sebou další rok a tak bychom na tomto místě rádi udělali krátké shrnutí. 

Po stránce naší činnosti se asi během posledního roku příliš nezměnilo. V první polovině roku byla dokončena velká rekonstrukce stupaček, o které hovořil už pan ředitel v loňském novoročním rozhovoru. Máme tak nyní k dispozici zcela nové koupelny a záchody, stupačky a rekonstrukce se dotkla i částí některých kanceláří. Již tradičně se v březnu konal další den otevřených dveří a na další se samozřejmě můžete v obdobném termínu těšit i letos. V květnu jsme se s těžkým srdcem rozloučili se štikou silnic, naší milovanou Kiou.

V průběhu roku jsme Vám přinesli několik rozhovoru, například s vedoucí oddělení hydrologie Ivkou Černou. Na začátku roku jsme se hodně věnovali monitoringu a vlivu odpalování pyrotechnických efektů na kvalitu ovzduší. Co se kvality ovzduší týče jsme také provedli rozsáhlou analýzu kvality ovzduší na stanici Brno-Zvonařka, která byla v určitém momentu nejhorší co se koncentrací PM10 týče v České republice. Klimatolog Pavel Zahradníček nás po celý rok zásoboval velmi zajímavými mapami a statistikami klimatických charakteristik ČR. Meteoroložka Svatava Kozlovská a po té její kolegyně Adéla Svejkovská Vás každý měsíc informovaly o počasí v Jihomoravském kraji a Kraji Vysočina.

V průběhu roku jsme se zúčastnili řady konferencí, přednášek a workshopů. Reportáž z některých z nich jsme Vám poskytli i zde na blogu, například tu z odpadového fora. Reportáže jsme Vám ale přinášeli i přímo z terénu, jako například v článku Jany Matulové o posledním měření

Velké oblibě se také těšily kvízy, které jsme v průběhu roku zveřejňovali.

Náš blog v roce 2019

92

příspěvků

13

autorů

50000

návštěv

54351

slov

6

kvízů

2405

nejčtenější příspěvek

 

Přejeme Vám hodně zdraví a úspěchů do nového roku 2020 a doufáme, že i v tomto novém roce budete rádi navštěvovat náš blog.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář