Cyklus osvětových přednášek o kvalitě ovzduší2 min čtení

Cyklus osvětových přednášek o kvalitě ovzduší2 min čtení

Chtěli byste se dozvědět více o kvalitě ovzduší? Jaké rozlišujeme znečišťující látky a proč? Jaké jsou dopady znečištění na zdraví a co je zdrojem znečišťování ovzduší? Jaký je stav znečištění ovzduší v Brně, Jihomoravském kraji, České republice či Evropě a zlepšuje se? To a plno dalšího se dozvíte na blížících se přednáškách pro širokou veřejnost zdarma na hvězdárně!

O tom, co je to kvalita ovzduší a vše kolem ní, se zaměřením na město Brno Vám budou přednášet odborníci z hned několika institucí. Spoluorganizátorem akce je i oddělení kvality ovzduší na brněnské pobočce Českého hydrometeorologického ústavu.

Kdy?

18., 19. a 25. 11. 2019, vždy od 18:00 do přibližně 20:00 (s možností následné diskuze)

Kde?

V hlavním sále brněnské hvězdárny na Kraví Hoře

Za kolik?

Zadarmo, bez nutnosti rezervace

Kdo?

Přednášet budou zástupci ČHMÚ Brno, Magistrátu města Brna, Krajského úřadu Jihomoravského kraje, Centra dopravního výzkumu, Masarykovy univerzity a společnosti Bucek s. r. o.

Proč?

Cílem je seznámit širokou veřejnost s problematikou kvality ovzduší a to jasnou a zajímavou formou. Nebude chybět ani ukázka přístrojové techniky či diskuze s přednášejícími na závěr.

Kde se dozvím více?

Kompletní program včetně přehledu přednášejících naleznete na našich stránkách:

https://www.ovzdusi.cz/hvezdarna

 

Pokud Vás tedy tématika zajímá, určitě se za námi přijďte podívat 🙂

 

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, jsem administrátorem tohoto blogu, Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář