Vodohospodářská padesátka4 min čtení

Vodohospodářská padesátka4 min čtení

Pátek, krátce po poledni, výprava dvou aut z ČHMÚ Brno se vydává směr Praha-Suchdol na 46. ročník Vodohospodářské padesátky. Pochod letos organizoval Výzkumný ústav vodohospodářský a zúčastnilo se jej přibližně 700 účastníků z vícero organizací.

Z ČHMÚ Brno se do Prahy vydalo 7 sportovních nadšenců. Drtivou převahu mělo ve výpravě oddělení hydrologie doplněné jedním elementem z oddělení kvality ovzduší.

Cesta do Prahy po české „dvorní dálnici D1“ probíhala dle plánu s jedním drobným zdržením, to když jsme se úspěšně vyhnuli koloně u Brna a na dálnici najeli až za Brnem – bohužel v opačném směru, takže jsme se zácpou vydali opět vstříc Brnu. Napodruhé jsme se však již trefili do toho správného nájezdu a přibližně po dvou hodinách se úspěšně dodrncali do Prahy.

Ubytovaní jsme byli na kolejích České zemědělské univerzity v Praze-Suchdole. Na pokoji se každý nostalgicky vrátil o cca 20 let zpátky, příp. do studentských let. Zařízení sice ryze spartánské, avšak funkční a dostačující. Se šváby, blechami, octomilkami ani krysami jsme se nesetkali (v opačném případě bychom to totiž museli i ohlásit, jak hlásala cedulka na chodbě).

Druhý den ráno jsme se hned po snídani vydali na zastávku a autobusem jeli na Výzkumný ústav vodohospodářský. Zde byl start závodu pro pěší, koloběžkáře i cyklisty – my jsme měli 5 zástupců ve skupině pěších a dva bikery.

Trasy – pěší (vlevo) a cyklo (vpravo).

Cestou nás čekalo celkem 5 kontrolních stanovišť, kde jsme obdrželi razítko jako důkaz průchodu/průjezdu. Trasa pěších vedla přes Roztoky, Unětice, Statenice, Horoměřice, Divokou Šárku, Lysolaje a končilo se na kolejích v Suchdole. Cyklisté projeli Odolenou Vodu, otočili se v Mělníce a zpátky projeli přes Veltrusy, Kralupy nad Vltavou a zpátky do Prahy.

První kontrolní stanoviště pěších – zámek v Roztokách.

 

Pěší hydroložky Janča a Blanka čekají už 42 minut v Unětickém pivovaru ve frontě na oběd – ten guláš a chleba ale stál za to.

V kontrolních bodech jsme dostali občerstvení – müsli tyčinku, čokotyčinku, hroznový cukr, ovoce a vodu. Někdo si dodával energie pocitem přibližování se cíli, jiný ujídáním hroznového cukru. Dík patří také kolegům z meteorologie, kteří nám po celou cestu zajistili nádherných 20 stupňů a jasno.

Do cíle nakonec dorazili všichni, a i když si někteří pěší cestu zkrátili, všemi kontrolními body prošli všichni.

Pěší tým, který absolvoval celou trasu, v posledním kontrolním bodě: hydroložky Ivka (vlevo) a Hanka (uprostřed) a Jáchym z oddělení kvality ovzduší. Samozřejmě jsme měli i plán B – vždy připraveni.

Po večeři jsme se společně vydali na společenský večer, kde jsme se ještě trochu občerstvili po sportovním výkonu a podívali se na fotky z celého dne.

Poslední den ráno jsme se sbalili a po snídani vyjeli opět směr Brno. Jeden zbloudilý blázen se před snídaní ještě vypravil na túru, aby si prošel úsek, který den předtím zapomněl zmapovat na svých sportovních hodinkách.

Naše kompletní výprava – zleva Ivka (odd. hydrologie, pěší), Blanka (odd. hydrologie, podzemní vody, pěší), Jana B. (odd. hydrologie, aplikovná hydrologie, pěší), Bolek (odd. hydrologie, aplikovná hydrologie, cyklo), Jana M. (odd. hydrologie, aplikovná hydrologie, cyklo), Hanka (odd. hydrologie, podzemní vody, pěší) a Jáchym (odd. kvality ovzduší, pěší).

Cyklista a cyklistka se pracovně zdrželi v Praze a tak jsme zpátky jeli v pěti. Tentokrát již bez zajížděk jsme v pořádku dojeli zpátky do Brna, řidiči vedoucí rozvezli zbytek domu a souhlasně oba zkonstatovali, že byla akce zdárně ukončena a že příští rok si musíme dát repete.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář