Loučíme se – a vzpomínáme!2 min čtení

Loučíme se – a vzpomínáme!2 min čtení

Dnes, 24. 5. 2019, jsme se kolem 8.50 ráno rozloučili s legendárním vozem KIA Pregio, která za svou 19letou kariéru na ČHMÚ vypomáhala při řadě hydrologických měření a byla vždy věrnou společnicí na cesty.

Za hojné účasti řady pracovníků nejen z oddělení hydrologie, ale napříč celou pobočkou, dnes opustila legendární KIA parkoviště brněnské pobočky a vydala se na svou poslední cestu do Prahy.

Tato štika silničního provozu, jak ji s oblibou nazýval hydrolog Karel, byla vybavená speciální hydrologickou měřicí technikou. Na naviják s výsuvným ramenem se zavěsilo hydrometrické torpédo se závažím a tato konstrukce byla schopná měřit velké vody z mostů. Protože však čas rychle letí a technika jde kupředu, z této dříve technické chlouby naší pobočky se stal „jen“ převozník měřičů a nových měřicích zařízení. Zároveň však na dnech otevřených dveří a na parkovišti brněnské pobočky ČHMÚ byla zcela nepřehlédnutelná a nejeden návštěvník si ji chtěl vzít do výslužby.

Níže uvedené video a fotodokumentace ukazuje poslední rozloučení s KIOU na parkovišti naší pobočky – a to hned z několika pohledů!

Za volantem pak jeden z nejzkušenějších KIA matadorů naší pobočky – hydrolog Standa, jemuž děkujeme i za poslední elegantní piruetu, kterou se Kia naposledy rozloučila na našem parkovišti.

 

Rozloučení s KIOU – očima Lenky, Pavla a Jáchyma.

 


Poslední otočka na parkovišti pobočky Brno. Za volantem nebojácný Standa. Foto: Jáchym.

I na dnešní poměry luxusní interiér, s odkládacím prostorem na nápoj, vkusným čalouněním, sportovním tříramenným volantem, dobře dostupnou řadicí pákou, bezpečnostními pásy, manuálním ovládáním (umožňujícím ovládat naslepo, na rozdíl od dotykových displejů). Foto: Jáchym


Standa se loučí s KIOU. Hlavně aby do Prahy dobře dojela. 

Zlatý hřeb každého dne otevřených dveří.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář