Změna klasifikace stanice Brno-Zvonařka1 min čtení

Změna klasifikace stanice Brno-Zvonařka1 min čtení

O zvýšené míře znečištění na stanici imisního monitoringu Brno-Zvonařka jsme zde již na blogu psali. Podrobné vyhodnocení momentálně připravujeme a mělo by být k dispozici během 2-3 týdnů.

Na základě významné změny podmínek v lokalitě umístění stanice se ČHMÚ ve spolupráci s Magistrátem města Brna, který je vlastníkem stanice, dohodlo na překlasifikování této stanice. Od 1. 9. 2018 tedy má stanice nový kód (BBMK) a je klasifikována nikoliv jako dopravní, ale jako průmyslová stanice. Tato změna souvisí s faktem, že stavební práce lze považovat za průmysl a některé ze staveb jsou plánovány na několik let, proto se nejdná o krátkodobé dočasné ovlivnění. Po ukončení intenzivních staveb v okolí bude opět obnovena stanice BBMZ s klasifikací “dopravní”.

 

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář