Ročenka kvality ovzduší 20171 min čtení

Ročenka kvality ovzduší 20171 min čtení

Před několika dny byla ČHMÚ vydána další Ročenka kvality ovzduší, tentokrát s daty za rok 2017.

Tato publikace vydávaná pravidelně v ročním intervalu obsahuje jak tabelární data, tak grafická zpracování ve formě grafů a přehledných map. V ročence najdete kompletní přehled informací jak o imisích, tak emisích. Dočtete se, jaké jsou průměrné koncentrace znečišťujících látek na jednotlivých stanicích, počet překročení imisních limitů, emisní bilanci a veškeré souhrny výstupů úseku kvality ovzduší ČHMÚ. K tabelárním a grafickým výstupům je k dispozici i podrobný textový popis a zhodnocení, jak teorie kvality ovzduší, tak přímo k jednotlivým výstupům.

Kromě fyzického vydání jsou tabulky i grafy a mapy k dispozici i online na internetovém portálu ČHMÚ. Tištěná forma, či elektronická podoba na CD je k dispozici za poplatek.

Tabelární data

Grafická data

Na publikaci se podílel celý tým pracovníků úseku kvality ovzduší ČHMÚ.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář