Praha – Klementinum – interaktivní prohlížeč dat1 min čtení

Praha – Klementinum – interaktivní prohlížeč dat1 min čtení

Stanice v pražském Klementinu patří k nejznámějším stanicím u nás. Jedná se o stanici s nejdelší souvislou řadou měření. Na našem portálu naleznete data o měsíčních průměrech teploty vzduchu a množství srážek, ale i rekordy pro jednotlivé dny.

Tabulky ale nejsou nejpřehlednější způsob zobrazení dat, proto máte nově na našem blogu k dispozici interaktivní prohlížečku, kde si můžete zobrazit jednotlivé hodnoty, roční průměry, rekordy pro jednotlivé dny, ale i zjistit dlouhodobé trendy. Nechybí ani srovnání vybraných let či konkrétní data ze zvoleného roku.

U jednotlivých grafů nechybí popis, co daný graf zobrazuje, případně jak s ním pracovat.

Odkaz na stránku najdete v menu nahoře v sekci Meteorologie a klimatologie, nebo na ní můžete přejít rovnou.

vedoucí oddělení kvality ovzduší

Rád si hraji s daty, tvořím webové aplikace a hledám cesty, jak věci někam posunout. Na ČHMÚ pracuji na pozici vedoucího oddělení kvality ovzduší, vytvořil jsem a spravuji tento blog, jsem administrátorem Facebook, Instagram a Twitter účtu ČHMÚ, jsem členem skupiny mobilní aplikace ČHMÚ a mám na starost anglickou větev našeho Facebook účtu. Podílím se na projektech napříč různými odděleními ČHMÚ a jsem project manager kontroly dat Evropské databáze emisí na čemž spolupracuji s Evropskou agenturou pro životní prostředí v Kodani.

Na ČHMÚ pracuji od roku 2014, práce mě moc baví a to nejen díky náplni, ale i skvělým kolegyním a kolegům.

Jsem také autorem nejpoužívanější šablony stránek pro uživatele meteostanic, používané ve více než 65 zemích ve více než 30 jazycích.

Sdílet

Napsat komentář