Do práce na kole2 min čtení

Do práce na kole2 min čtení

Letos v květnu proběhl již 8. ročník „hecovací“ soutěže s názvem Do práce na kole. Smyslem této soutěže je motivovat co nejvíce lidí, aby nechali svá auta doma a zkusili se po dobu jednoho měsíce dopravovat do práce bez použití motorového dopravního prostředku. Zlepší si tak svojí kondici a zároveň uleví městské dopravě a ovzduší. Soutěžící mohou jezdit na kole, chodit pěšky, ale i využít měně tradiční bezmotorové dopravní prostředky jako je koloběžka, in-line brusle nebo třeba skateboard. Jedná se o týmovou soutěž, kdy jsou jednotlivá družstva složena ze 2-5 zaměstnanců z jednoho pracoviště. Soutěží se v několika kategoriích zaměřených na výkonnost jednotlivce, pravidelnost týmu a kreativitu.

Soutěže se letos premiérově zúčastnil i tým Hydro, složený z hydrologů brněnské pobočky ČHMÚ. Náš tým obsadil v rámci Brna s 79,9 % pravidelností 190. místo ze 649 týmů. Podnikl celkem 127 jízd a celkově nachodil a najezdil do práce na kole a koloběžce 1 373,52 kilometrů. I když o čísla v této soutěži ani tolik nejde, protože jejím primárním cílem je podpořit alternativní způsoby dopravy a přispět tak ke zlepšení životního prostředí ve městech, najdou se i závodníci, kteří berou tento souboj velmi vážně. Nejlepší cyklista v rámci celé České republiky totiž najezdil v květnu do práce úctyhodných  5 004,6 kilometrů. To je číslo, na které nedosáhne řada nadšených cyklistů ani za celý rok.

Tým Hydro v dresech

Květnem ale naše snažení neskončilo a jedeme dál, i když už třeba ne tak pravidelně. Zkuste také udělat něco pro zlepšení  fyzičky a životního prostředí svého města a rozšiřte řady 16 213 účastníků letošního ročníku. Organizátoři navíc z dat získaných od soutěžících vytvářejí mapu nejčastěji projížděných tras a tyto data předávají městským samosprávám. Vedení měst je pak může využít jako podporu při rozhodování o výstavbě infrastruktury pro cyklisty. Máte tak šanci nepřímo ovlivnit kudy povede cyklostezka:). Více informací můžete najít na adrese www.dopracenakole.cz

Sdílet

Napsat komentář